ładowanie…
Punktacja FlexiLigi w skrócie

Punktacja FlexiLigi w skrócie

8. Marzec 2019

Punkty w lidze rozdajemy za: wynik meczu, wagę poziomu i miejsce w grupie. Ile dokładnie? Przeczytaj artykuł i bądź na bieżąco!

FlexiLiga jest to autorska liga dedykowana amatorom, którzy chcą grać mecze z wyrównanymi rywalami i podnosić swój poziom. Liga toczy się cały rok, który jest podzielony na trzy 4-miesięczne sezony (Jesień, Wiosna, Lato). Do ligi można zgłosić się od każdej nowej rundy (co miesiąc), Zapisując się do ligi, decydujesz że będziesz grać do końca trwającego lub rozpoczynającego się sezonu. 

System ligi ma dwa główne założenia:

 1. Umożliwia bezpośrednią rywalizację z możliwie wyrównanymi przeciwnikami, w ramach grupek podzielonych względem poziomu gry i jednocześnie korespondencyjną rywalizację wszystkich graczy w rankingu ogólnym.
 2. Co rundę (co miesiąc) umożliwia wymianę graczy między grupami (możliwość gry z coraz to nowymi przeciwnikami) i łatwe dopisywanie nowych graczy do ligi w "międzyrundziu".


Punktacja ligi

Punkty w lidze zdobywa się za wyniki meczów, za grupę (poziom) oraz za kolejność w tabeli grupy. System punktowy ligi sprawia, że każdy wygrany set może mieć znaczenie, a dobry występ w rundzie, może dać awans nawet o kilka poziomów.

 1. Zdobywasz punkty za wyniki meczów ligowych. Jeśli wygrasz wysoko - najwięcej, jeśli przegrasz wysoko - najmniej. Szczegóły poniżej.
 2. Zdobywasz punkty za poziom Twojej grupy w lidze. Im mocniejsza grupa, tym więcej punktów za poziom. Szczegóły poniżej.
 3. Zdobywasz punkty za kolejność w grupie. Im wyższe zajmiesz miejsce w swojej grupie, tym więcej punktów dostaniesz. Szczegóły poniżej.


Graj, rób progres i baw się dobrze!


Ile punktów można zdobyć w poszczególnych dyscyplinach?

Squash, badminton

Punkty za poziom 20 pkt

Zawodnicy na najniższym poziomie otrzymują po 20 punktów za swoją grupę, poziom wyżej 40 punktów, potem 60 punktów i tak dalej.

Punkty za miejsce w grupie

 • 1. miejsce w grupie: 14 pkt
 • 2. miejsce w grupie: 11 pkt
 • 3. miejsce w grupie: 0 pkt
 • 4. miejsce w grupie: -11 pkt
 • 5. miejsce w grupie: -14 pkt

W zależności od tego, na którym miejscu ukończysz swoją grupę, dostaniesz odpowiednią ilość punktów ujemnych lub dodatnich. 

Punkty za wynik

Wynik3:03:13:22:31:30:3S:S3:SS:3
Ilość punktów765210-260


W obu sportach gramy do 3 wygranych setów. Set w squashu toczy się do 11 wygranych wymian, a w badmintonie do 21 wygranych wymian (lub dalej na przewagi). Powyższa tabela pokazuje ilość punktów do zdobycia za wszystkie możliwe wyniki meczu.


Szczegółowe zasady badmintona


Szczegółowe zasady squashaTenis

Punkty za poziom 45 pkt

  Zawodnicy na najniższym poziomie otrzymują po 45 punktów za swoją grupę, poziom wyżej 90 punktów, potem 135 punktów i tak dalej.

  Punkty za miejsce w grupie

  • 1. miejsce w grupie: 30 pkt
  • 2. miejsce w grupie: 24 pkt
  • 3. miejsce w grupie: 0 pkt
  • 4. miejsce w grupie: -24 pkt
  • 5. miejsce w grupie: -30 pkt

  W zależności od tego, na którym miejscu ukończysz swoją grupę, dostaniesz odpowiednią ilość punktów ujemnych lub dodatnich. 


  Punkty za wynik


  Wynik
  6:06:16:26:36:47:57:66:75:74:63:62:61:60:6S:S6:SS:6
  Ilość punktów
  201918171615137543210-5180


  W tenisie gramy jednego decydującego seta. Set kończy szósty gem lub tie-break. Powyższa tabela pokazuje ilość punktów do zdobycia za wszystkie możliwe wyniki meczu.


  Szczegółowe zasady tenisa  Tenis stołowy

  Punkty za poziom 27 pkt

  Zawodnicy na najniższym poziomie otrzymują po 27 punktów za swoją grupę, poziom wyżej 54 punkty, potem 81 punktów i tak dalej.

  Punkty za miejsce w grupie

  • 1. miejsce w grupie: 19 pkt
  • 2. miejsce w grupie: 15 pkt
  • 3. miejsce w grupie: 0 pkt
  • 4. miejsce w grupie: -15 pkt
  • 5. miejsce w grupie: -19 pkt

  W zależności od tego, na którym miejscu ukończysz swoją grupę, dostaniesz odpowiednią ilość punktów ujemnych lub dodatnich. 

  Punkty za wynik

  Wynik4:04:14:24:33:42:41:40:4S:S4:SS:4
  Ilość punktów98763210-370


  W tenisie stołowym mecz toczy się do 4 wygranych setów. Set kończy 11 wygrana wymiana lub gra na. Powyższa tabela pokazuje ilość punktów do zdobycia za wszystkie możliwe wyniki meczu.


  Szczegółowe zasady tenisa stołowego  Pamiętaj, że każdy set ma znaczenie. A niepotrzebny skrecz zawiniony może pozbawić Cię punktów i osłabić Twoją pozycję w rankingu. Uwaga! Na końcu rundy system wypisuje wynik S:S dla wszystkich niezgłoszonych meczów.


  Kryteria decydujące o kolejności w grupie, przy równej liczbie punktów

  Kiedy gracze z grupy mają równą liczbę punktów (za wyniki), o kolejności decydują następujące kryteria:

  1. bezpośredni mecz, albo mini-tabelka meczów w przypadku większej ilości graczy o równej ilości punktów
   1. punkty za wyniki bezpośrednich meczów
   2. bilans wygranych/ przegranych setów w bezpośrednich meczach
   3. liczba wygranych setów w bezpośrednich meczach
  2. bilans wygranych/ przegranych meczów w całej grupie
  3. ilość wygranych meczów w całej grupie
  4. bilans wygranych/ przegranych setów w całej grupie
  5. ilość wygranych setów w całej grupie
  6. wcześniejsza rejestracja w serwisie


  Obecne kryteria powodują dziwną sytuację na początku rundy, kiedy brak jeszcze rozegranych meczów. Gracze są wtedy ustawiani w grupie według kryterium "wcześniejszej rejestracji na stronie". Zgadzamy się z Waszymi zgłoszeniami, że to bez sensu, więc zdecydowaliśmy się dodać przedostatnie kryterium "pozycji w rankingu w poprzedniej rundzie". Sprawi ono, że nigdy nie znajdziecie się w grupie poniżej osoby, która była niżej w rankingu poprzedniej rundy, a nowi gracze zawsze będą zaczynali na ostatnich miejscach w grupie. Zmiana nastąpi niebawem.


  Szczegółowe zasady każdej dyscypliny znajdziesz w poniższych odnośnikach. Pamiętaj, że głównym celem ligi jest dobra zabawa, wyrównane mecze i  doskonalenie umiejętności graczy. Punkty to w gruncie rzeczy sprawa drugorzędna. Oczywiście, najlepsi gracze sezonu otrzymają nagrody i wieczną sławę, ale nagradzamy też co rundę graczy, którzy rozegrali wszystkie mecze.
  Szczegółowe zasady badmintona


  Szczegółowe zasady tenisa stołowego


  Szczegółowe zasady tenisa


  Szczegółowe zasady squasha  Zapraszamy do dyskusji w komentarzach

  Musisz być zalogowany , by pisać komentarze. Nie masz jeszcze u nas konta? Zarejestruj się.

  Metody płatności

  Platební metody

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej, wyrażasz na to zgodę. (Więcej o ciasteczkach) Rozumiem